11Srp/200

Rally Bohemia 2020

47. ročník Rally Bohemia je za námi a určitě můžeme říci, že přinesl spoustu zajímavých diváckých zážitků. Začíná být tradicí, že na tratích v okolí Mladé Boleslavi a Liberce posádky soupeří nejen s technicky náročnými trasami ale také s proměnlivým počasím. Především první sekce sobotní etapy prověřila jak strategická rozhodnutí týmů ohledně pneumatik, tak šikovnost posádek v jízdě na kluzké vozovce. O atraktivní souboje na předních příčkách se postaralo hned několik posádek, a to až do samotného konce soutěže.

Rubrika: Hokej Čti více...
27Bře/180

37. KOWAX Valašská rally ValMez 2018

Poslední březnový víkend se v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice konala 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018. Za krásného slunečného, ale velmi chladného počasí se na start první soutěže MČR v rally 2018 postavilo přes osmdesát posádek z Česka, Slovenska, Rakouska, Polska a také norská posádka továrního týmu Škoda Motorsport Veiby - Skjaermoen. Pořadatelům se podařila připravit skvělá trať a posádky si ji na cílové rampě pochvalovali a děkovali řediteli Jardovi Tomaštíkovi za krásnou soutěž.

První příčku obsadil „nečekaně“ Jan Kopecký s tovární Fábií R5, s více jak minovým náskokem před dalšími v pořadí. Jan Kopecký obhájil loňské prvenství, zároveň dominoval na Valašce už počtvrté, čtyřnásobnými vítězi jsou z minulých let, Ladislav Křeček a Roman Kresta. Nor Veiby přijel na Valašsko hlavně sbírat zkušennosti na asfaltu, ale hned od začátku ukázal že se sním musí počítat do boje o nejvyšší příčky.  Po celou dobu soutěže bojoval o druhou příčku s Václavem Pechem, který nakonec o 17 vteřin porazil svého soupeře z továrního týmu. Velký souboj předváděli také o čtvrtou příčku Janové Dohnal a Černý. V sobotní Etapě se Janu Dohnalovi velmi dařilo a nakonec bral čtvrtou příčku, ale mohl být i na pódiu. Po chybě Veibyho dokončil Jan Dohnal soutěž jen 0,7 vteřiny za norským pilotem.

 

Dohnal však nemusel smutnit, protože se svým Fordem Focus WRC bral v českém šampionátu bronz. Jan Černý s Petrem Černohorským při české premiéře s Fordem Fiesta R5 skončili pátí. Až do samotného konce se bojovalo i na dalších příčkách první desítky. Jaromír Tarabus s Danem Trunkátem využili jezdeckého zaváhání Martina Vlčka na Bystřičce a nakonec uhájili šestou příčku, hájovský Vlček s Jindřiškou Žákovou skončili o příčku za nimi. Další dvě pozice první desítky patřily talentovaným juniorům. Filip Mareš debutoval za volantem Škody Fabie R5 a Václav Kopáček s Fordem Fiesta R5. Desítku uzavřeli bratři Szejové před jedenáctým Štajfem.

Ve třídě 3 zvítězil Martin Březík, druhého Šikla porazil o minutu a dvacet tři sekund. Na třetí příčce dokončil Matěna. Mezi dvoukolkami dokázal zvítězit Wagner, Druhou příčku při druhém startu s dvoukolkou bral Firla a třetí dokončil Barčák, Na polygonu se dokázal průběžně posunout na druhou příčku Jiří Navrátil, smůla jej na klasických testech neopustila a sobotní lídr dvoukolek dokončil až čtvrtý. 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018 byla

37. KOWAX Valašská rally ValMez 2018

1. Kopecký - Dresler (Škoda Fabia R5) 1:29:39.9

2. Pech - Uhel (Ford Fiesta R5) + 1:01.8

3. Veiby - Skjaermoen (N / Škoda Fabia R5) + 1:18.8

4. Dohnal - Ernst (Ford Focus WRC) + 1:19.5

5. Černý - Černohorský (Ford Fiesta R5) + 2:18.8

6. Tarabus - Trunkát (Škoda Fabia R5) + 2:58.8

7. Vlček - Žáková (Ford Fiesta R5) + 3:06.3

8. Mareš - Hloušek (Škoda Fabia R5) + 3:23.5

9. Kopáček - Rendlová (Ford Fiesta R5) + 3:28.9

10. Szeja - Szeja (Ford Fiesta R5) + 3:59.5

10Říj/170

38. SVK Rally Příbram 2017

Závěrečnou soutěži TrueCam MČR v rally 2017 byla 38. SVK Rally Příbram. Ve startovní listině bylo přihlášeno cca 120 posádek, které bojovali jak vrámci TrueCam MČR v rally, tak také v poháru pořadatele ve kterém startovalo mnoho krásných historických vozidel různých značek od Škody a až po Trabant.

Na startu soutěže chyběl mimo jiné Jan Kopecký, který již měl jasný mistrovský titul po vítězství na Barum Czech Rally Zlín a proto se v Příbrami neukázal. Startoval na soutěži Mistrovstv světa v Katalánsku, kde obsadil absolutně devátou příčku a v kategorii WRC 2 skvělé druhé místo za Finem Teemu Suninenem s Fordem Fiesta R5.

Na příbramských tratích se úspěšně za obhajobou vítězství z loňského ročníku vydala dvojice Jan Dohnal - Michal Ernst na Fordu Focus WRC. Druhou příčku získali Václav Pech s Petrem Uhlem na Fordu Fiesta R5, třetí pak Vojtěch Štajf s Markétou Skácelovou na Škodě Fabia R5.

Jan Dohnal vyhrál 11 z 15. odjetých měřených testů a v cíli měl náskok jeden a půl minuty. Za letošním vicemistrem Václavem Pechem dorazil do cíle o necelou minutu pozdeji Vojtěch Štajf (+2:24.0) před Jaromírem Tarabusem s Fabií S2000 (+2:48.3). Tarabus se starším vozem znovu předváděl krásný sport. Na pátá příčce dokončil Karel Trojan (+3:35.9). Šestá příčka absolutně, ale především jasné vítězství ve třídě 3 patří Václavu Kopáčkovi s Barborou Rendlovou. Blovický jezdec se tentokrát vyvaroval větších chyb a navíc v hodnocení produkčních aut opanoval všechny rychlostní zkoušky. Druhé místo a zároveň stříbro v závěrečném hodnocení šampionátu získali Jaroslav Pešl s Romanem Peškem, bronz díky vyrovnanému výkonu putoval do rukou Marcela Tučka a Petra Dufka.

Ve dvoukolkách se o stupně vítězů bojovalo až do samotného závěru. Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem na Opelu Adam R2 se v závěru zaměřili na bezproblémové udržení vítězství v kategorii i třídě 6, ale o druhou příčku svedli tuhou bitvu v souboji dvou Peugeotů 208 R2 na poslední zkoušce René Dohnal a Tomáš Pospíšilík. Pospíšilík byl nakonec v cíli RZ 16 nejrychlejší, o 2.7 sekundy před druhým Dohnalem, a díky tomu nakonec získal stříbro o 1.1 vteřiny.

Letošní 38. SVK Rally Příbram byla tvrdou prověrkou připravenosti posádek i techniky. Náročné povětrnostní podmínky s sebou přinesly značný úbytek startovního pole, kdy do cíle soutěže v rámci TrueCam mistrovství ČR v rally dorazilo do cíle pouhých 44 posádek. Přesto ale většina z nich hodnotila závěrečný podnik domácího šampionátu jako velmi zdařilý a také se shodli na tom že nová rychlostní zkouška Říště – Březí byla velmi náročná a nejpěknější z celé soutěže.

Rubrika: Hokej Čti více...
20Čvn/170

MMČR Autokross Přerov 2017

 

V termínu  17 a 18. Června se v přerovské rokli konal další podnik mezinárodního Mistrovství České republiky v Autokrossu. Sobotní ten byl ve znamení tréninkových jízd a první série rozjížděk. Nebyla však šťastná pro několik pilotů, kteří měli v průběhu tohoto dne havárie. Nejhůře dopadla bugy, s kterou její pilot předvedl na Mamutím skoku kolostřešní kombinaci. Po ošetření v nemocnici se vrátil zpět na závodiště, ale jeho stroj dopadl hůře.

 V neděli byly na programu další rozjížďky a pak semifinále a finále ze kterého zde máme to nejzajímavější díky zpravodajství serveru AUTOKROSAŘ.cz V neděli byl krásný letní den a na závodiště se přišlo podívat několik stovek příznivců tohoto motoristického sportu.

 Pojďme si tedy zrekapitulovat  jak to v Přerově tento rok dopadlo. 

Rubrika: Hokej Čti více...
22Pro/160

PSG Zlín – HC Plzeň

David Šťastný dvěma kanadskými body výrazně pomohl hokejistům PSG Zlín k veledůležité výhře 3:1 nad Plzní, díky níž jsou hokejisté PSG Zlín v extraligové tabulce zase blíže pozici zaručující postup do předkola play off. "Pro naše sebevědomí je to dobré, ale nic nekončí. Pořád musíme hrát stejně jako hrajeme v posledních kolech," říká forvard David Šťastný.

Rubrika: Hokej Čti více...
13Zář/160

PSG Zlín – HC Vítkovice Ridera

IMG_1400Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 3. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Vítkovice Ridera 2:0 a připsali si do tabulky další tři body. I první domácí výhře v sezoně rozhodli během úvodních dvanácti minut kdy získali dvougólový náskok. Od dalších inkasovaných branek je zachránil velmi dobře chytající gólman Patrik Bartošák. Berani mohli vedení ještě zvýšit, ale střelecky se v dalším průběhu již neprosadili. Gólman Libor Kašík nepustil za svá záda ani jednu z jednadvaceti střel Ostravanů a vychytal čisté konto. Branky zaznamenali Zdeněk Okál a Petr Holík.

Rubrika: Hokej Čti více...
26Čvn/160

MČR Autokross Přerov 2016 – Superbuggy

IMG_6604O Víkendu 18 a 19. června se konal další závod Mistrovství české republiky autokrosu. Tentokrát  v přerovském Údolí mamutů, kde o sobě v divizi Superbuggy dávala nejvíce vědět především trojice Jakub Kubíček, Jan Smrž a Petr Bartoš. Zatímco Kubíček se stal nejúspěšnějším aktérem rozjížděk, ve finále ho přestartovali právě Smrž s Bartošem. Rakovnický pilot nicméně udržel vedení v průběžné klasifikaci šampionátu.

Na startu se objevilo dvanáctičlenné startovní pole. Úvodní měřený trenink patřil Jakubu Kubíčkovi, kterého ve druhém překonal Jan Smrž. Třetí nejrychlejší čas zajel Petr Bartoš a už tréninky jakoby tím předznamenaly další průběh závodu, kterému vládla právě tato trojice. Své skupiny v prvních dvou rozjížďkách ovládli Kubíček a Smrž, při jejichž absenci v závěrečné sérii si „jedničky“ připsali Petr Bartoš a Radek Jordák.

Kubíčka však ve finále přestartovali Jan Smrž, který stylem start – cíl zvítězil, a také Petr Bartoš. Ten přidává své stručné hodnocení přerovského podniku. „Vše je zase o kus lepší a cítil jsem se opět o trochu lépe. Musíme jít závod od závodu a doufám, že po Matschenbergu budu zase moci říci, že se to před Novou Pakou zase někam posunulo.“

Suverén předchozího novopackého závodu Jakub Kubíček stanul na bronzovém stupínku.Se sedmadevadesáti body nicméně nadále zůstává v čele průběžné klasifikace MMČR. „Finálový start z pole position mi moc nevyšel. Honza Smrž odjel s výborně naladěným novým motorem nejlépe. My se pak popasovali s Petrem Bartošem, který z toho vyšel lépe. Já měl ještě co dělat, abych ubránil třetí pozici. Pak začal boj o druhé místo s Petrem. Ten jel bezchybně, a tudíž jsem na něj nenašel recept. Dvě kola před koncem, se mi navíc začal hřát motor. Raději jsem tedy zvolnil, abych bezpečně dojel do cíle. Pořadatele chci pochválit za skvěle připravenou trať. Udrželi jí dobrou po celý víkend, přestože se prášilo. Dělali, co mohli.“

Úřadující šampión a vítěz úvodního humpoleckého podniku Boris Vaculík obsadil čtvrtou příčku. Za pátým Markusem Thomasem a šestým Jaroslavem Hoškem minul šachovnicový prapor na sedmé pozici kladenský Jaromír Štetina. Osmá příčka patřila Lukáši Kořínkovi.

text: Vlastimil Resl

foto: Jakub Marcoň

Rubrika: Hokej Čti více...
22Bře/160

PSG Zlín – HC Sparta Praha 4. čtvrtfinalé

Několik fotogrIMG_1933afií ze čtvrtého čtvrtfinále mezi PSG Zlín a HC Sparta Praha, které nakonec pražané ovládli v poměrem 1:4. 

Rubrika: Hokej Čti více...
21Bře/160

Hokejový turnaj Mikroreginu Slušovicko 2016

IMG_1266Fotogalerie z dalšího ročníku hokejového turnaje Mikroregionu Slušovicko 2016 konaného na PSG Aréně ve Zlíně. Obhájci putovního poháru hokejisté Kašavy suverénně ovládly celý turnaj a zaslouženě zvítězily. Více fotografií podrobné informace a výsledky naleznete zde: http://www.hornipodrevnicko.cz/clanky/item/hokejovy-turnaj-mikroregionu-slusovicko-2016-foto

Rubrika: Hokej Čti více...
10Bře/160

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec

IMG_9649V druhém utkání předkola po urputném boji nakonec hokejisté PSG Zlín podlehly Ocelářům až na samostatné nájezdy a serie se stěhuje do Třince za stavu 1.1. Galerii z utkání si můžete prohlédnout níže.

Rubrika: Hokej Čti více...