29Kvě/160

44. Rally Český Krumlov 2016

IMG_2982Poslední květnový víkend pokračovalo Mezinárodní mistrovství republiky v automobilových soutěžích již 44. ročníkem populární Rally Český Krumlov. Pořadatelé připravili pro posádky  náročné rychlostní zkoušky na známých úsecích jako je RZ Lipno nebo legendární Malonty. Bohužel rozmary počasí nedovolili pořadatelům po vydatném krupobití z pátku na sobotu tuto rychlostní zkoušku absolvovat v plném tempu. Z důvodu nesjízdné komunikace a poničených domů, aut a majetků civilních obyvatel byla rz zrušena a posádky projeli jen volným  průjezdem. Na cílové rampě posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler oznámila že se rozhodla věnovat finanční příspěvek obci Malonty. Tuto náročnou rally vyhrál o necelých 40 vteřin Jan Kopecký, který s vozem Fabia R5 obhájil loňské vítězství před svým týmovým kolegou Pontusem Tidemandem. Třetí nakonec dokončil Mirek Jakeš s Citroënem DS3 R5.

Mezi produkčními vozy vyhrál Václav Kopáček se Subaru Impreza, Druhý ve třídě dojel Martin Březík, který byl absolutně 11.  Třetí příčku udržel Martin Šikl s Mitsubishi EVO IX, Mezi dvoukolkami se nakonec radoval Martin Koči s Citroën DS3 R3T MAX, kterému byla zrušena penalizace a to stačilo aby opanoval výsledkovou listinu kategorie dvoukolek. Druhý skončil Filip Mareše. Třetí byl pak Ján Kundlák, čtvrtý Véna Dunovský.

Rubrika: Rally Čti více...
15Kvě/160

Rally Vyškov 2016

IMG_4547Druhým závodem rally sprint serie byla rally Vyškov, která nabídla pestré startovní pole, sedm rychlostní zkoušek a velmi hezké počasí. I když to po pátečním dešti vypadalo všelijak hlavně se šotolinovými úseky, které se proměnili v bahenní lázeň. Přes den bylo krásně a tak již ke konci prvního průjezdu na RZ 1 trať pozvolna osychala posádky zrychlovali. Celkovým vítězem se stal Roman odložilík, na druhém místě dokončil soutěž Martin Vlček a třetí místo vybojoval loňský vítěz Tomáš Kostka. Klasifikaci rally sprint serie ovládl Patrik Rujbr o 7,5 sekundy před Egonem Smékalem a až minutu za touto dvojicí skončil Kundlák, který porazil Lungu o jednu desetinu sekundy. Byly to velmi hezké a vydařené závody, které přilákali hodně diváků.