18Čvn/180

Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018

O uplynulém víkendu 15 a 16. června se český šampionát vrátil zpět na Moravu a to do okolí Hustopečí, kde se konal další ročník tamní, stále oblíbenější soutěže Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018. Harmonogram soutěže vycházel z obvyklého schématu – pátek odpoledne shakedown a následně večer první etapa, která čítala šest rychlostních zkoušek. Tři za světla a šera a druhá sekce stejných RZ za úplné tmy. Ještě než soutěž začala, přišla o jednoho z favoritů, protože motor Pechova závodního vozu odmítl spolupracovat už na shakedownu a Plzeňan se musel balit Pro mnoho jezdců soutěž končila hned po RZ1, kdy ji nedojelo hned 10 vozů. Další test se rušil kvůli poničenému retardéru a v první sekci tak zbylo odjet jen první Bořetice. Ve druhé sekci pokračoval další konec posádek, když se hustopečská rally ukázala být velmi náročnou a své odpadlíky si přičítala rychlým tempem

V sobotu se pak pokračovalo dalšími šesti rychlostními zkouškami v rámci druhé etapy.  Pokračovalo v rychlém tempu pořadí se přelévalo a po několika zrušených rychlostních zkouškách přivítala cílová rampa tři nejlepší. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na tovární Škodě Fabii R5 obhájili loňské prvenství a zvítězili již po sedmé na Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018.. Pro druhou příčku a dnešní vítězství v rámci mistrovství Slovenska si dojel Martin Koči s Radovanem Moznerem (Fabia R5), třetí příčku nakonec s přehledem udrželi Jan Černý s Petrem Černohorským na Fordu Fiesta R5. Za čtvrtým Filipem Marešem skončil pátý Grzegorz Grzyb, který skončil druhý v rámci MSR. Na šesté místo se po posledním rychlostním testu posunul Jaromír Tarabus , který porazil Tomáše Pospíšilíka. S osmou příčkou byl spokojen Karel Trojan, devátý Peter Gavlák bere cenné body za bronz v hodnocení slovenského šampionátu. Desítku nejlepších uzavřel Tomáš Růžička.

Rubrika: Rally Čti více...