20Čvn/170

Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče 2017

Čtvrtým podnikem True Cam Mezinárodního mistrovství České republiky v rally  byla o tomto víkendu Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče. Na programu bylo celkem 12 rychlostních zkoušek, šest v pátek večer šest v sobotu, Stejně jako v loňském roce se na jihu Moravy sešly nejen české posádky, ale tato soutěž byla součástí slovenského mistráku.

V pátek na prvním Kurdějovu vyhrál Jan Kopecký, druhý Jakeš a třetí Tidemand. Pořadí na dalších příčkách se v průběhu sekce míchalo, ale v polovině večera byl čtvrtý Valoušek, pátý  Koči a Grzyb. Tito tři tvořili čelo slovenského mistráku. Ve třídě 3 vedl Jelínek o 3 sekundy před Březíkem a třetí byl Hrobský. Ve dvoukolkách vedl Kupec před Wagnerem a Marešem.

V druhé sekci zasáhly špičku defekty, když s prázdným kolem dojížděli do stopky Kopecký, Pech a Grzyb. První příčku si Tidemand užíval pouze do poslední páteční RZ, kdy i jej potkal defekt, Švéd se propadl na deváté místo a do čela se navrátit Kopecký. Druhý byl Valoušek, který vedl slovenský mistrák, třetí byl Jakeš, Pech čtvrtý a pátý Szeja.  V sobotu si Kopecký jel s půl minutovým náskokem v klidu na čele, ale za ním to bylo napínavé. Na druhé místo se dostal Pech, třetí byl Valoušek a za ním s odstupem několika vteřin Jakeš. Bylo se na co dívat. Již po šesté zas sebou se Jan Kopecký stal vítězem Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče a zapsal se tak do historie této soutěže. Druhou příčku vybojoval Václav Pech, třetí dokončil díky vitěztví v poslední RZ Mirek Jakeš, kter přeskočil Pavla Valouška, který bere body za vítězství v MSR. Na pátém místě soutěž dokončil Tidemand a toho následoval Dohnal s Focusem WRC. Sedmý dokončil Martin Koči, osmý Odložilík a devátí bratři Szejovi. Desítku uzavřel Grzyb.

Kategorii produkčních aut ovládl Martin Březík, druhý s více jak minutovou ztrátou skončil Matěna. Třetí Peter Gavlák, jenž v Hustopečích startoval poprvé od roku 2008. Ve dvoukolkách zvítězil Mareš před Wagnerem, první stupně vítězů ve třídě v MČR pak bral Knápek.

Rubrika: Rally Čti více...
20Čvn/170

MMČR Autokross Přerov 2017

V termínu  17 a 18. Června se v přerovské rokli konal další podnik mezinárodního Mistrovství České republiky v Autokrossu. Sobotní ten byl ve znamení tréninkových jízd a první série rozjížděk. Nebyla však šťastná pro několik pilotů, kteří měli v průběhu tohoto dne havárie. Nejhůře dopadla bugy, s kterou její pilot předvedl na Mamutím skoku kolostřešní kombinaci. Po ošetření v nemocnici se vrátil zpět na závodiště, ale jeho stroj dopadl hůře.

V neděli byly na programu další rozjížďky a pak semifinále a finále ze kterého zde máme to nejzajímavější díky zpravodajství serveru AUTOKROSAŘ.cz V neděli byl krásný letní den a na závodiště se přišlo podívat několik stovek příznivců tohoto motoristického sportu.

Pojďme si tedy zrekapitulovat  jak to v Přerově tento rok dopadlo.

Rubrika: Hokej Čti více...
8Čvn/170

Ecce Homo Šternberk 2017

Listina převzatých jezdců po administrativních a technických přejímkách čítala neuvěřitelných 200 jezdců. Bylo tento víkend opravdu na co koukat. V tréninkových jízdách padl rekord trati poprvé, když Christian Merli snížil hodnotu rekordu na 02:44,15. Faggioli úder vrátil v první nedělní jízdě a překonal ještě tento čas. Hodnota nového traťového rekordu je nyní 02:43,37 a drží ho italský fenomén Simone Faggioli (Norma M20 FC).

Začneme tradičně skupinou historických vozidel, kde jistě stojí za zmínku několik významných jmen, ale největší radost máme z účasti jeho eminence Jean-Marie Almerase s nádherným Porsche 935 Silhouette. Bohužel tento jezdec ale nedojel závod a po první jízdě se vracel do rodné Francie. Mezi historickými krasavci rozhodně musíme zmínit, ze známé závodnické rodiny, Míšu Vondrákovou se Škodou 120S anebo Josefa Michla s překrásným žlutým Porsche 911RS. Michl skončil na 11. místě absolutně v hodnocení historiků. Ve třídě C2B6, kam patří, vybojoval druhé místo za Palmierim.