15Dub/190

25. VANČÍK RALLYSPRINT KOPNÁ 2019

Pětadvacátý ročník Vančík Rallysprint Kopná 2019 vyhrála v náročných podmínkách na Slušovicku posádka Samohýl Škoda Team Miroslav Jakeš, Petr Machů na voze Škoda Fabia R5. Druhou příčku obsadila překvapivě smíšená posádka Erik Cais, Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5) pod hlavičkou A-Teamu s odstupem 10,8 vteřiny. Třetí příčku vybojovala po skvělém finiši dvojice Hyundai Kowax Racing Martin Vlček, Ondřej Krajča (Hyundai i20 R5) s odstupem 18 vteřin na vítězného Jakeše.

Početné startovní pole jubilejní Kopné se muselo vyrovnat s rozmary počasí a se složitými podmínkami na trati. Ve Slušovicích byla zatažená obloha, panovala velká zima a tratě rychlostních zkoušek byly mokré a blátivé. Ve výše položených lesních úsecích byla po ránu dokonce okolní krajina pokryta sněhem a námrazou. Hned na začátku odstoupil největší favorit a vítěz čtyř posledních odjetých ročníků Kopné Tomáš Kostka, který představil fanouškům extovární vůz Ford Fiesta WRC ze stáje JanPro Racing Janne Tuohina. Bohužel hned na první erzetě Raková přišla citelná časová ztráta téměř šesti minut. Krátce po startu se nám rozpadl ráfek na levém zadním kole. Poté už nemělo smysl dále pokračovat v závodě. Holt smůla, co se dá dělat. Vynasnažím se s tímto autem ještě někde svézt, snad to vyjde,“ řekl zklamaný čtyřiatřicetiletý Kostka.

Rubrika: Rally Čti více...
6Dub/190

38. ročník KOWAX Valašská Rally ValMez 2019

Jan Kopecký - Pavel Dresler - Škoda Fabia R5

Bylo to perfektní!“ radoval se v cíli Kopecký. „Všechno nám vyšlo od začátku až do konce, a navíc to všechno přikrášlilo počasí. Jen je škoda, že se do souboje o vítězství nedokázali zapojit i Pech a Koči. Mohlo to být zajímavější,“ konstatoval tovární pilot týmu Škoda Motorsport. „Ve výsledku to sice vypadá velmi jednoduše, ale v sobotu to ještě bylo dost těsné a rozdíl nebyl velký,“ přidává se Pavel Dresler. „My jsme měli o kousek navrch. V neděli nevím, jestli Honza trošku víc přidal, nebo jestli kluci zpomalili, ale ten náskok jsme trochu natáhli a užili jsme si to.“ Pro Kopeckého s Dreslerem to je už třetí vítězství na Valašce v řadě vykročení za obhajobou dalšího mistrovského titulu.