11Úno/180

43. Ve stopě Valašské zimy 2018 – Memoriál Josefa Sláčíka

 
Již 43. ročník Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka, lze beznadsázky nazvat ročníkem ledovým. Pořadatelský team okolo Lubora Sláčíka připravil trať s šesti slalomovými zkouškami na třech úsecích. Začalo to na 
Rakové, posádky pokračovali na legendární úsek z Vizovic do Loučky, zvaný "Barák." Vůbec poprvé pořadatelé zařadili do harmonogramu také slalomovou zkoušku Biskupice, kde posádky absolvovali část rychlostní zkoušky, která se jezdí při Barum Czech rally Zlín. Na startu se objevilo cca 120 posádek z nejrůznějšími auty všech možných značek. Převládala značka Škoda, pak jsme mohli vidět také Subaru, Mitsubishi, Opel, Lada a další.  
Slalomová zkouška Raková byla po celý den zledovatělá a velmi zrádná, hlavně odpoledne zde mělo mnoho posádek problém pravé zatáčce v lesíku za prvním retardérem, tady mělo ve druhém průjezdu snad každé druhé auto krizi, Na Baráku byly krásné zimní podmínky a zledovatělé koleje. V Biskupicích bylo převážně mokro a v lesní pasáži led, později odpoledne namrzali všechny slalomové zkoušky a pořadatelé byli rádi že se kolem 16 hodiny podařilo dorazit do cíle i posledním posádkám a mohli letošní roční "Stopy" považovat za ukončený.
 
Ve skupině A zvítězil Vlček Richard s Hondou CRX, před Salvetem Pavlem s Celicou a Radimem Drgou se Saxem.
Skupinu B ovládl s Ladou 2105 Hráček Jan před škodovkami Milíčka a Kubíčka.
Skupina C vyhrál Světínský s Audi TT, před Ptáčkem s Golfem a Folvarským se Swiftem. Loňský vítěz Lukáš Nášel skončil na čtvrtém místě.
Rubrika: Rally Čti více...
5Úno/180

TRAIVA Rally cup Kopřivnice 4.2.2018

První únorovou neděli se podruhé v tomto roce rozezvučeli motory závodních speciálů na polygonu Tatra Truck v Kopřivnici. Při prvním letošním závodu v rámci  TRAIVA Rally cup 2018 se po trati proháněla cca 25 aut. různých značek. Zejména Silvestr Mikuláštík, Jarda Podešva (oba Subaru Impreza), nechyběl ani Antonín Tlusťák a Roman Odložilík  s Fabií R5. Ve dvoukolkách předváděl pěkný sport Rosťa Kovařčík s Felicií.  Hezké skoro jarní počasí a podmínky místy blátivé. Na polygonu bylo namotaných cca 25 ostrých kilometrů.

 

Rubrika: Rally Čti více...