26Čvn/160

MČR Autokross Přerov 2016 – Superbuggy

IMG_6604O Víkendu 18 a 19. června se konal další závod Mistrovství české republiky autokrosu. Tentokrát  v přerovském Údolí mamutů, kde o sobě v divizi Superbuggy dávala nejvíce vědět především trojice Jakub Kubíček, Jan Smrž a Petr Bartoš. Zatímco Kubíček se stal nejúspěšnějším aktérem rozjížděk, ve finále ho přestartovali právě Smrž s Bartošem. Rakovnický pilot nicméně udržel vedení v průběžné klasifikaci šampionátu.

Na startu se objevilo dvanáctičlenné startovní pole. Úvodní měřený trenink patřil Jakubu Kubíčkovi, kterého ve druhém překonal Jan Smrž. Třetí nejrychlejší čas zajel Petr Bartoš a už tréninky jakoby tím předznamenaly další průběh závodu, kterému vládla právě tato trojice. Své skupiny v prvních dvou rozjížďkách ovládli Kubíček a Smrž, při jejichž absenci v závěrečné sérii si „jedničky“ připsali Petr Bartoš a Radek Jordák.

Kubíčka však ve finále přestartovali Jan Smrž, který stylem start – cíl zvítězil, a také Petr Bartoš. Ten přidává své stručné hodnocení přerovského podniku. „Vše je zase o kus lepší a cítil jsem se opět o trochu lépe. Musíme jít závod od závodu a doufám, že po Matschenbergu budu zase moci říci, že se to před Novou Pakou zase někam posunulo.“

Suverén předchozího novopackého závodu Jakub Kubíček stanul na bronzovém stupínku.Se sedmadevadesáti body nicméně nadále zůstává v čele průběžné klasifikace MMČR. „Finálový start z pole position mi moc nevyšel. Honza Smrž odjel s výborně naladěným novým motorem nejlépe. My se pak popasovali s Petrem Bartošem, který z toho vyšel lépe. Já měl ještě co dělat, abych ubránil třetí pozici. Pak začal boj o druhé místo s Petrem. Ten jel bezchybně, a tudíž jsem na něj nenašel recept. Dvě kola před koncem, se mi navíc začal hřát motor. Raději jsem tedy zvolnil, abych bezpečně dojel do cíle. Pořadatele chci pochválit za skvěle připravenou trať. Udrželi jí dobrou po celý víkend, přestože se prášilo. Dělali, co mohli.“

Úřadující šampión a vítěz úvodního humpoleckého podniku Boris Vaculík obsadil čtvrtou příčku. Za pátým Markusem Thomasem a šestým Jaroslavem Hoškem minul šachovnicový prapor na sedmé pozici kladenský Jaromír Štetina. Osmá příčka patřila Lukáši Kořínkovi.

text: Vlastimil Resl

Rubrika: Hokej Čti více...
14Čvn/160

Legendy 2016

IMG_1955O víkendu 11 a 12. června se konal v areálu parku PN Bohnice 3. ročník motoristické slavnosti Legendy 2016. Do areálu se přišlo podívat velké množství lidí, kteří si mohli prohlížet více jak 750 vystavených exponátů a také na provizorní uzavřené trati také několik exhibičních jist závodních vozů, motocyklů a produkčních a historických vozidel. Diváci si mohli vozy prohlédnou z blízka a prohodit pár slov s majiteli, nebo členy posádky nebo týmu. Dále byly k nahlédnutí umělecké a fotografické výstavy, prezentace klubů, prodejní stánky a prezentace motorsportu dětem a mládeži spolu s bezpečností silničního provozu. Pro rodiny byla připravena velká dětská zóna i s občerstvením. Byla to velmi vydařená akce.

Rubrika: Rally Čti více...