16Říj/160

Bonver Partr rally Vsetín 2016

IMG_8276

Za krásného slunečného počasí v sobotu 15. října se konal poslední letošní závod v rámci rallysprint série, Bonver - Partr rally Vsetín. Na tratě v okolí Vsetína se přihlásilo přes sto posádek včetně historiků. Rychlostní zkoušky byly poskládány stejně jako v lońském roce. Posádky začínali na úseku Semetín, pokračovali na Hoštálkovou. Po té se přesunuli na RZ Jabloňová a nakonec Vidče. Po osmi odjetých rychlostních zkouškách obsadili první příčku Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou a Fiestou R5,  pro nějž šlo o první absolutní vítězství v podniku v rámci českého mistrovství republiky. Vlček zvítězil také celkově v hodnocení Poháru 2+. Druhé místo obsadil Ondřej Bisaha, který se poprvé svezl s Fabií R5. Bratři Melichárkovi také s Fabií R5 s teamu Kresta Racing získali brnzovou příčku. Čtvrtý dokončil Grzyb a pátý Antonín Tlusťák. Celkově šesté místo vybojovali Karel Kupec s Ondrou Krajčou. Sedmý Filip Mareš, třetí ve třídě a osmý celkově dojel Egon Smékal. Devátý dokončil Robert Kořístka, a desítku uzavřel Lumír Firla. Z pohledu diváka byla tato soutěž pěkná, organizačně vydařená, jen ty zákazy na některých komunikacích směřujících k RZ mohly být lepe řešeny.

37. SVK Rally Příbram 2016

IMG_6194O prvním říjnovém víkendu se uskutečnil závěrečný podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, kterým byla 37. SVK Rally Příbram. Soutěže se účastnilo přes 130 posádek, dohromady se soutěžícími v rámci mistrovství republiky historických automobilů a jízdy pravidelnosti. Počasí slibovalo v sobotu hezky, ale v průběhu neděle se vydatně rozpršelo a zamíchalo to celkovým pořadím. Václav Pech se svým Porsche je po oba dny velmi rychle a po první sobotní etapě s mírným náskokem vedl, Vedení si držel i v první sekci nedělní etapy. Bohužel se zhoršením počasí přišla voda na mlýn jeho soupeřům se čtyřkolkami. Zejména pak Janu Dohnalovi s Focusem WRC. Během poslední sekce rychlostních zkoušek, které byli skrápěny deštěm, se Dohnalovi podařilo dostat před Pecha a nakonec s náskokem 26 vteřin zvítězit.

Na třetím místě dokončil soutěž Vojtěch Štajf s Fabií R5. Který porazil Jana Černého o necelých 22 sekund. Páté místo obsadil Martin Vlček s Fiestou R5, který předváděl divácky atraktivní průjezdy. Produkční vozy vyhrál Szeja s Imprezou Sti před Martinem Březíkem, který se už na Barumce stal mistrem republiky v produkčních vozech.