10Čvn/140

ECCE HOMO Šternberk 2014

IMG_5321Ve dnech  7. a 8. června se na oblíbené trati Ecce Homo ve Šternberku uskutečnil již 34. ročník závodu automobilů do vrchu, který byl součástí FIA MISTROVSTVÍ EVROPY V ZÁVODECH AUTOMOBILŮ DO VRCHU a také FIA CHAMPIONSHIP V ZÁVODECH HISTORICKÝCH AUTOMOBILŮ DO VRCHU. V rámci tohoto závodu bylo vypsáno ještě dalších osm rámcových závodů.

Rubrika: Rally Čti více...
1Čvn/140

XXII. Antiradary.net Rallysprint Kopná 2014

IMG_2587Již po dvaadvacáté se v okolí Slušovic sjely soutěžní posádky při dalším ročníku populárního Antiradary.net Rallysprintu Kopná. Pořadatelům se na start podařilo přilákat opravdu vysoký počet posádek a ze startovní rampy sjelo 132 vozidel. Bylo o co bojovat - Kopná je druhým podnikem sedmidílného TIMESEAL Mistrovství České republiky ve  sprintrally této sezóny a první soutěží Poháru ČR. Největším tahákem byla česká premiéra vozů Citroen DS3 WRC, které se se svými posádkami utkaly o Pohár pořadatele. S vozy ve Slušovicích startovali  Tomáš Kostka a domácí Antonín Tlusťák. V Poháru pořadatele odstartoval mimo jiné i Roman Kresta, který přijel potrénovat na Barum rally.

Trať se skládala z osmi velmi náročných rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích o celkové délce bez mála 78 ostrých kilometrů. Krásné tratě, zajímavé souboje a v neposlední řadě i vydařené počasí přilákaly velké množství diváků podél tratí RZ. Celkovým vítězem se stal Tomáš Kostka před svým švagrem Romanem Krestou o 33,9 vterin. Na třetím místě v klidu dokončil soutěž Jan Sýkora, jediný zástupce s vozem specifikace R5 (Ford Fiesta) ve startovním poli s více jak minutovou ztrátou na vítěze.  Rallysprint Kopná znovu ukázala že je nejtěžším, ale také nejoblíbenějším rallysprintem u nás.

Rubrika: Rally Čti více...