19Srp/190

49. Barum Czech rally Zlín 2019

Český jezdec Jan Kopecký (Škoda Fabia R5 Evo) z továrního týmu Škoda Motorsport vyhrál popáté za sebou Barum Czech Rally Zlín. Celkově si v prestižním podniku zařazeném do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a Autoklub Mistrovství České republiky v rally připsal již osmé vítězství. Druhé místo obsadil se ztrátou 1:31,5 minuty další domácí zástupce Filip Mareš (Škoda Fabia R5) z týmu ACCR Czech Rally Team, který po velmi dramatickém souboji předčil Brita Chrise Ingrama (Škoda Fabia R5 – Toksport WRT). Mareš porazil Ingrama o pouhé tři desetiny vteřiny a slaví evropský titul v šampionátu ERC1 Junior!

Rubrika: Rally Čti více...
19Srp/190

BARUMKA NA STARTU. OFICIÁLNÍ TESTOVÁNÍ VYUŽILI NEJEN JEZDCI ABSOLUTNÍ EVROPSKÉ ŠPIČKY

V okolí Velkého Ořechova si první nedočkaví fanoušci tři dny před ostrým startem Barum Czech Rally Zlín přišli na své. S cílem důkladně otestovat a vyladit své vozy sem přijela třicítka závodníků včetně jezdců z absolutní evropské špičky. Nechyběli také domácí dravci Kostka, Kopecký ani Tlusťák.