22Pro/160

PSG Zlín – HC Plzeň

David Šťastný dvěma kanadskými body výrazně pomohl hokejistům PSG Zlín k veledůležité výhře 3:1 nad Plzní, díky níž jsou hokejisté PSG Zlín v extraligové tabulce zase blíže pozici zaručující postup do předkola play off. "Pro naše sebevědomí je to dobré, ale nic nekončí. Pořád musíme hrát stejně jako hrajeme v posledních kolech," říká forvard David Šťastný.

Rubrika: Hokej Čti více...
11Pro/160

Tomáš Kostka počtvrté vítězem Mikulášské rally ve Slušovicích

IMG_3373

Tradiční rozloučení s rally sezonou na  Moravě  je již několik let MIKULÁŠ RALLY ALL-IN ANTIRADARY.NET ve Slušovicích. V sobotu 10.12  a na necelých sedmdesát přihlášených posádek čekalo pět rychlostních testů, o delce necelých 30 km. Tři RZ byly kolem dostihové dráhy, diváci si mohli díky okruhovému charakteru zkoušky vychutnat každou posádku v jedné RZ dvakrát. Na druhém měřeném úseku Fagus - Lípa, který byl z části průjezdem areálu firmy Fagus  a dále napojen na klasickou část rychlostní zkoušky Zádveřice, známe z Barumky a také rallysprintu Kopná, který se vrací příští rok do kalendáře sprintového mistrovství republiky. Start 1 RZ byl naplánován na 11:44, cíl byl krátce po setmění, na všechny zúčastněné čekalo odpoledne vyplněné rallysportem.

Nejrychleji začal vítěz dvou předchozích ročníků Tomáš Kostka, který místo loňské Fiesty WRC zvolil Ford Focus WRC z dílny Dohnal Rally a po první dostihovce měl náskok pěti sekund na druhého Jana Černého, s Fabii R5. Dalších pět sekund nazpět byl Roman Odložilík, čtvrtým místem zakončil sezonu Antonín Tlusťák a pátý Ondřej Bisaha.

Zlínský pilot Tomáš Kostka si nejrychleji poradil i se zbývajícímiRZ a v cíli byl první s náskokem 27 sekund na druhého Jana Černého. Druhou příčku obsadil Jan Černý, který vždy zajel druhý čas, třetí časy zajížděl Roman Odložilík, jenž si odvezl věnec za třetí místo.  Tlusťák si v cíli připsal čtvrté místo před Bisahou, který se vzhůru posunul díky defektu Martina Vlčka.

Na šestém místě dojel Martin Koči, sedmý Jaromír Tarabus. Při premiéře s Fabií WRC dojel na osmém místě Jan Jelínek, devátý byl nejrychlejší produkční vůz v rukou Martin Březíka, Areál dostihového závodiště navštívilo i na vzdory nepříliš hezkému počasí velké množství diváků, kteří se bavili krásnými průjezdy posádek. Bylo k vidění i několik ohňostrojů a povzbuzování svých oblíbenců, Letošní mikulášská byla vydařená.