10Říj/170

38. SVK Rally Příbram 2017

Závěrečnou soutěži TrueCam MČR v rally 2017 byla 38. SVK Rally Příbram. Ve startovní listině bylo přihlášeno cca 120 posádek, které bojovali jak vrámci TrueCam MČR v rally, tak také v poháru pořadatele ve kterém startovalo mnoho krásných historických vozidel různých značek od Škody a až po Trabant.

Na startu soutěže chyběl mimo jiné Jan Kopecký, který již měl jasný mistrovský titul po vítězství na Barum Czech Rally Zlín a proto se v Příbrami neukázal. Startoval na soutěži Mistrovstv světa v Katalánsku, kde obsadil absolutně devátou příčku a v kategorii WRC 2 skvělé druhé místo za Finem Teemu Suninenem s Fordem Fiesta R5.

Na příbramských tratích se úspěšně za obhajobou vítězství z loňského ročníku vydala dvojice Jan Dohnal - Michal Ernst na Fordu Focus WRC. Druhou příčku získali Václav Pech s Petrem Uhlem na Fordu Fiesta R5, třetí pak Vojtěch Štajf s Markétou Skácelovou na Škodě Fabia R5.

Jan Dohnal vyhrál 11 z 15. odjetých měřených testů a v cíli měl náskok jeden a půl minuty. Za letošním vicemistrem Václavem Pechem dorazil do cíle o necelou minutu pozdeji Vojtěch Štajf (+2:24.0) před Jaromírem Tarabusem s Fabií S2000 (+2:48.3). Tarabus se starším vozem znovu předváděl krásný sport. Na pátá příčce dokončil Karel Trojan (+3:35.9). Šestá příčka absolutně, ale především jasné vítězství ve třídě 3 patří Václavu Kopáčkovi s Barborou Rendlovou. Blovický jezdec se tentokrát vyvaroval větších chyb a navíc v hodnocení produkčních aut opanoval všechny rychlostní zkoušky. Druhé místo a zároveň stříbro v závěrečném hodnocení šampionátu získali Jaroslav Pešl s Romanem Peškem, bronz díky vyrovnanému výkonu putoval do rukou Marcela Tučka a Petra Dufka.

Ve dvoukolkách se o stupně vítězů bojovalo až do samotného závěru. Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem na Opelu Adam R2 se v závěru zaměřili na bezproblémové udržení vítězství v kategorii i třídě 6, ale o druhou příčku svedli tuhou bitvu v souboji dvou Peugeotů 208 R2 na poslední zkoušce René Dohnal a Tomáš Pospíšilík. Pospíšilík byl nakonec v cíli RZ 16 nejrychlejší, o 2.7 sekundy před druhým Dohnalem, a díky tomu nakonec získal stříbro o 1.1 vteřiny.

Letošní 38. SVK Rally Příbram byla tvrdou prověrkou připravenosti posádek i techniky. Náročné povětrnostní podmínky s sebou přinesly značný úbytek startovního pole, kdy do cíle soutěže v rámci TrueCam mistrovství ČR v rally dorazilo do cíle pouhých 44 posádek. Přesto ale většina z nich hodnotila závěrečný podnik domácího šampionátu jako velmi zdařilý a také se shodli na tom že nová rychlostní zkouška Říště – Březí byla velmi náročná a nejpěknější z celé soutěže.

Rubrika: Hokej Čti více...