9Kvě/170

Rally Vyškov 2017

Druhým podnikem RI OKNA rallysprint serie 2017 byla rally Vyškov. Devět rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích, které prověřili více jak 80 přihlášených posádek. Na rozdíl od Kopné ve Vyškově vyšlo počasí a posádky i fanoušci si užili soutěž za slunečného počasí.  Hned od začátku mezi ssebou bojovali o přední příčky posádky s vozy Ford Fiesta R5. Nejrychleji začal Odložilík, druhý čas zajel Tarabus, dále Vlček a Trnovec.  Po servisu to bylo stále mezi Odložilíkem a Vlčkem ve vteřinách.  Třetí  jel Tarabus, čtvrtý Trněný s Fabii WRC a pátý Trnovc. Na RZ8, měl havárii Odložilík, který svou fiestu obrátil na střechu do potoka. Po této havárii byla RZ zrušena. Na první místo se tedy dostal Vlček, který si již výsledek pohlídal a veze si z Vyškova absolutní triumf. Druhý se ztrátou pěti sekund dokončil jaromír Tarabus, třetí Karel Trněný. Čtvrtou příčku vybojoval Petr Trnovec, pátý byl Lumír Firla, jedoucí s Mitsubishi EVO IX, vyhrál hodnocení třídy tři o 20 sekund před Janem Jelínkem. Sedmý byl Hanuš, osmy dokončil s vozem Porsche  Nešetřil, devátou příčku bral vítěz RSS Egon Smékal a TOP deset uzavíral Daniel Zpěvák s Fabií S2000.

V rallysprint sérii, Začal nejlépe Zimmermann s Cliem R3, ale v RZ 3 havaroval a do vedení šel Egon Smékal, který již své vedení nepustil. Druhým nejrychlejším v klasifikaci RSS byl nakonec Kamenec,  třetí po pěkném souboji skončil Horák před Nekvapilem, oba s Adamem R2. Pátou příčku vybojoval Březík, šestý byl Knápek a sedmý Zedník.

Rubrika: Rally Čti více...