26Dub/150

Rallye Šumava Klatovy 2015

IMG_8998První soutěží Mezinárodního Mistrovství České republiky v rally byla o víkendu 24 - 25.4. jubilejní 50. ročník Rally Šumava Klatovy 2015. Premiéru na světových tratích si na Šumavě odbyla nová zbraň mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport s vozem Fabia R5 za volantem s Janem Kopeckým.  Po skvělém výkonu bez problému zvítězili o 1:34,6 před francouzem Bouffierem s Citroenem DS3 R5 a třetím Pavlem Valouškem s Fabií S 2000 se ztrátou 2:48,9.

Ve dvoukolkách si nejlépe vedl Egon Smékal s Citroenem DS3 R3T, který zvítězil s náskokem 17 sekund na Dunovského s 208 R2. Třetí příčku vybojoval Lunga, pro nějž šlo teprve o druhý start v kokpitu Clia R3, čtvrtí byli pak Patrik Rujbr s Ondrou Krajčou s nejnovějším Cliem R3T, kteří si, stejně jako Szeja, spravili chuť po Valašské rally předčasně ukončené havárií a pátou příčku ve dvoukolkách získal Marcel Svačina. Lubomír Tenkl, se svým historikem BMW M3 dojel jako šestý nejrychlejší vůz s jednou poháněnou nápravou.

Rocksteel Valašská rally 2015

IMG_4497V termínu 10 a 11.4.2015 se uskutečnila úvodní soutěž českého mistrovství v automobilových soutěžích,na náměstí ve Valašském Meziříčí se v sobotu v 9 hodin ráno odstartovala Rocksteel Valašská rally. Na posádky čekalo celkem 6 rychlostních zkoušek o celkové délce 74 ostrých kilometrů, bohužel si posádky příliž nezazávodily, 1, 2 a 6 RZ byla zrušena, 4 RZ pozastavena z důvodů havarie.  Na ne příliš vydařené rally, která byla úvodním podnikem nové rellysprint serie této sezony, zvítězil Martin Koči ze Slovenska před druhým polákem Grzegorzem Grzybem a jeho krajanem Lukazsem Habajem. (všichni Ford Fiesta R5). Prvním Čechem v cíli byl na čtvrtém místě Martin Vlček s Fabií S 2000.