25Kvě/180

Kontejnery Louda MMČR Autocross Přerov 2018

O víkendu 19 a 20.5. se konal další podnik MMČR Autokrosu v Přerově z názvem Kontejnery Louda MMČR Přerov 2018. Ve startovní listině všech divizí se objevili všichni favorité.  Počasí vyšlo krásně a diváci se měli na co dívat. I když již v sobotu odpoledne po jedné z kvalifikačních jízd divize Touring Autocross naložili mechanici vrak vozu Martina Samohýla, který svou fabii poslal při nárazu do břehu podél trati do několika kotoulů a pro Martina tak závody předčasně skončily.

Podívejme se jak dopadly finálové jízdy.

Superbuggy

Start a pak červené vlajky. Od startu nejlépe Radek Jordák a Jan Smrž, ti jediní se také objevili na výjezdu z první zatáčky. Po startu šel ihned do svodidel – betonu David Horák. V první zatáčce zůstal na střeše Jakub Kubíček a závod je tak zatím zastavený. Hodně to má očasné i Roman Keřka, přes kterého přeletěl právě Jakub Kubíček, podle informací to jsou ale u Romana jen plasty a tak určitě opakovanou jízdu pojede.

V opakovaném startu šel dopředu Jan Smrž a ujal se vedení. Za ním jel Radek Jordák, který ale na nejvyšším bodu tratě chyboval a propadl se čtvrté místo. Skvěle bojoval Jirka Formánek. Z třetího místa dokázal předjet Romana Keřku a dvě kola před cílem ještě zkoušel atakovat vedoucího Jana Smrže. To mu však nevyšlo a pořadí v cílí je tak Jan Smrž, Jiří Formánek, Roman Keřka, Radek Jordák, Vladislav Štětina, Jaroslav Hošek a Tomáš Havránek.

B1600

Skvělá finálová jízda. Od startu se dostal na první místo Milan Vaněk, ale už do druhého kola vjížděl jako vedoucí jezdec Petr Nikodém. Po celé finále Milan útočil na Petra, předváděl neuvěřitelné lety na Mamutu, ale nestačilo to. Vyhrává tak Petr Nikodém , druhý Milan Vaněk a třetí místo vybojoval po smolném závodu v Nové Pace Lukáš Mihulka.

Juniorbuggy

První místo si opět dojíždí Jakub Novotný, který bude letos jen těžko k poražení… ale nic není nemožné. Jako druhý dojel do cíle dobřanský Josef Švorc ml., který po dvou letech v Kartcrossu objevil kouzlo čtyřkolky a velmi rychle se adaptoval v této divizi. Navíc jede s loňským autem Jakuba Novotného….Třetí místo, po několika kontaktech se svodidly a vylomeným kolem obsadil Daniel Pytloun.

Kartcross

Velmi dramatické opakované finále ovládl Jirka Havelka, matador divize Kartcross. Druhý dojel také již zkušený Jirka Rezek a třetí naopak novic, nikoli však autocrossový, nýbrž kartcrossový, Petr Švestka. Petr Doležal zůstal stát u cíle – má uražené obě kola. Za první zatáčkou zůstali stát s nepojízdnými speciály Michal Pihávek a Josef Hartmann.

Rubrika: Rally Čti více...
7Kvě/180

XXVI. Rally Vyškov 2018

Druhým podnikem rallysprint série byla 26. Rally Vyškov 2018. Za krásného počasí se vydalo 89 posádek vstříc sedmy rychlostním zkouškám na třech úsecích. Ivanovická brána se šotolinovým úsekem vedle mostu dálnice D1 byla klasickým úsekem této soutěže a jela se třikrát. Další kousek šotoliny byl moc pěkně namotaný v družstvu na Zelené Hoře na RZ Podivická a prostřední RZ v harmonogramu byla RZ Račická s oblíbeným skokem. Diváci sledovali atraktivní průjezdy nejen předních posádek startovního pole.

Ve startovním poli jsme mohli vidět celkem 12 vozů specifikace R5/S2000/WRC, tyto doplnily dva Lancery deváté evoluce.

Na prvním průjezdu Ivanovickou branou začal nejlépe Mareš, který o 15 desetin porazil Odložilíka. Třetí čas zaznamenal Vlček, který si chtěl vyzkoušet konkurenční model R5 a z toho důvodu si pronajal Fabii od Karla Trojana. Filip Mareš byl nejrychlejší i na druhém testu, avšak penalizace 20 sekund za nesprávně projetý retardér a posádka startující s podporou Autoklubu ČR se propadla na čtvrté místo. Do čela se dostal Roman Odložilík, toho následoval Karel Trněný a třetí byl Martin Vlček.

Na třetím průjezdu ivanovickým testem zajel nejlépe Mareš a posunul se na druhou příčku. Odložilíkův náskok se smrsknul na sedm desetin, třetí Trněný naopak zaostával o 27 desetin. Poslední test, kterým byl druhý průjezd Podivickou, přinesl opravdové drama až do posledních metrů, když Roman Odložilík dokázal uhájit své vítězství o nicotné dvě desetiny před Filipem Marešem. Nejrychlejší na poslední RZ byl Karel Trněný, kterému nakonec chyběla ke stříbru jedna sekunda. Čtvrtý dokončil Vlček, jehož žlutě zbarvená Fabia ladila s okolními lány kvetoucí řepky. Pátou příčku bral Rujbr. Šestým místem si výrazně vylepšil výsledek z Kopné Růžička, sedmou příčku pak bral Nešetřil s Porsche, jenž už vloni ukázal, že ve Vyškově umí. Osmý dokončil Hanuš, devátý byl jednoznačný vítěz třídy 3 Šimek a desítku uzavřel Semerád, který až v posledním testu udolal Vonku s druhým Porsche.

Rallysprint sérii, klasifikaci třídy 6, juniorů a pohár mládeže vyhrál Semerád. Velmi dobře rozjetou soutěž v posledním testu předčasně ukončil Knápek, jenž vylomil kolo, čímž se jeho druhá příčka uvolnila pro Nekvapila. Třetí Svačina ztratil na druhou příčku 49 desetin a mohl jen litovat penalizace 5 sekund, čtvrtou příčku vybojoval Horák, který v souboji Adamů R2 porazil o dvacet sekund Hordossyho. Poprvé letos sedl do Fiesty S1600 Zedník a bylo z toho šesté místo a vítězství ve třídě 5.